نظر شما در مورد طراحی و محتوای سایت کناری ها چیست؟
 
 
 
دوشنبه
۱۳۹۷
بهمن
۲۹
 
 
mod_vvisit_counterامروز94
mod_vvisit_counterدیروز101
mod_vvisit_counterاین هفته94
mod_vvisit_counterاین ماه2241
mod_vvisit_counterکل بازدیدها256759
 42 مهمان حاضر
 

تبلیغات ویژه

 

درگیری لفظی دو نماینده مازندرانی درباره ۸ هکتار زمین در شمال PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۵۴

Tavakoli

چندی پیش، یک سایت خبری متعلق به یکی از نمایندگان، خبری ‌درباره یک فساد بزرگ اقتصادی در شمال کشور منتشر کرد‌ که در این خبر به نام یکی از نمایندگان کنونی مجلس هم اشاره‌ای شده بود. در نشست امروز مجلس شورای اسلامی، درگیری لفظی تندی بین این دو نماینده صورت گرفت که با الفاظ تندی یکدیگر را ‌خطاب می‌کردند.

نماینده مردم بابلسر در نطق میان دستور خود، مطالبی ‌علیه توکلی مطرح کرد که با پاسخ وی همراه شد.

به گزارش «تابناک»، مقداد نجف‌نژاد، نماینده مردم بابلسر در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در نطق میان دستور گفت: به تازگی در برخی ‌روزنامه‌ها و سایت‌ها علیه من نسبت ناروایی درج شده که آن را ظلم آشکار به خود و اهانت به مردم حوزه انتخابیه‌ام می‌دانم و منشأ این ظلم سایت الف و شخص آقای توکلی است.

وی در تشریح این موضوع گفت: شهرستان بابلسر به مانند بسیاری از شهرستان‌های استان مازندان، املاک و مغازه‌هایش جزو اموال و املاک پهلوی بوده و پس از انقلاب به بنیاد علوی منتقل شده است؛ بنابراین، اگر مسئولان به زمینی برای برنامه‌های خود نیاز داشته باشند، باید از بنیاد مستضعفان بخواهد. در همین راستا هیأت امنایی با درخواست بنده تشکیل ‌و زمین ۸ هکتاری از پلاک ۲۰۰ هکتاری بنیاد مستضعفان در بابلسر خریداری شد و از‌‌ همان ابتدا فروش نامه با عنوان حقوقی بنده به عنوان نماینده مجلس، فرماندار، شهردار و شورای شهر تهیه شد تا کاملا روشن باشد که معامله عمومی است و جنبه خصوصی ندارد.

نماینده مردم بابلسر در مجلس افزود: ما به عنوان هیأت امنای خانه جوان نتوانستیم خانه جوان را تأسیس کنیم؛ لذا خیر دیگری در منطقه دیگری در‌‌ همان بابلسر زمینی احداث کرد و خانه جوان تأسیس شد و بنده به بنیاد مستضعفان رفتم و برای اینکه می‌خواستم زمین در اختیار بنده نباشد و این خدمت به شکل مطلوبی استمرار پیدا کند، ما قرض الحسنه‌ای با عنوان قرض الحسنه بعثت برای ازدواج و اشتغال جوانان تأسیس کرده و از این ۸ هکتار ۴ هکتار آن را در اختیار پلاکداران زحمت‌کش قرار دادیم و مابقی را براساس نیاز شهرستانی با مشورت شورای شهر و فرماندار برای چند طرح عمرانی اختصاص دادیم، زیرا کاربری این زمین‌ها تفریحی، توریستی، فرهنگی و ورزشی است.

نجف‌نژاد یادآور شد: ما در این معامله از آغاز تا پایان ‌با بنیاد مستضعفان مشورت کردیم و از آقای رفیق دوست که زمین را از ایشان خریده بودیم، اجازه گرفتیم و او گفت هیچ اشکالی ندارد و بر اساس کاربری در آنجا ساخت و ساز انجام دهید. زمانی که آقای فروزنده آمدند شکایتی در دادگاه مطرح شد و چند سال دادگاه حکم داد که معامله به دلیل عدم شرط تحقق خانه جوان فسخ شود.

وی ادامه داد: بنیاد مستضعفان نیز مصمم است که مشکل را به نفع مردم حل کند اما روی صحبت من با آقای توکلی است که غیرواقع و خلاف حکم دادگاه نسبت ناروایی را به بنده دادند؛ اقوام روزگار به اخلاق زنده‌اند. قومی که گشت آری ز اخلاق زنده نیست. از رسول اکرم (ص) پرسیدند «بالا‌تر از حرمت خانه خدا چیست؟ فرمودحفظ حرمت و آبروی مسلمان».

نماینده مردم بابلسر خطاب به توکلی افزود: آقای توکلی، اهل مازندران و نماینده تهران شما تعمدا اسم بنده را به عنوان نماینده آوردید و عناوین حقوقی فرماندار، شورای شهر و شهردار را حذف کردید که القا کنید معامله شخصی بوده است. آقای توکلی، اگر شما کنجکاو هستید و احساس تکلیف می‌کنید که هر موضوعی را حق یا ناحق به اطلاع عموم مردم برسانید اشکالی ندارد. لااقل جوانمردی کرده و ‌همان واقعیت را که حکم دادگاه بوده است، اعلام کنید نه اینکه به بنده توهین کرده و تهمت بزنید.

نجف‌نژاد گفت: بنده در ‌۱۳آذر۹۲ نامه‌ای را در کمال آرامش و اطمینان و شهامت به آقای لاریجانی رئیس مجلس نوشتم و در آن گفتم ‌چنانچه اینجانب حتی یک سانتی متر زمین از بنیاد مستضعفان برای خود یا اقوام یا دودمانم در سراسر کشور دریافت کردم، ضمن سلب مالکیت از خود، حاضر به تحمل هر گونه مجازات هستم؛ گردن ما در مقابل قانون از مو باریک‌تر است؛ دستگاه قضایی و هیأت نظارت مجلس این موضوع را بررسی کند و اگر خلاف این نوشته و ادعای بنده ثابت شد، خود را سزاوار همه نوع مجازات می‌دانم.

وی ادامه داد: با افتخار اعلام می‌کنم آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟ آقای توکلی، شما هم می‌توانید چنین ادعایی کنید؛ شما که پرونده زمین خواری‌تان کاملا روشن است. شما چند هزار متر زمین فقط در شهرک غرب از بنیاد مستعضفان به صورت شخصی گرفتید و متعهد شدید که ۲۰ درصد عواید آن را برای یتیمان اختصاص دهید. بترسید از آه یتیم که آن را هم پرداخت نکردید. الآن قیمت آن زمان که به ثمن‌بخس با تخفیف به شما فروخته شد ۱۰‌ها میلیارد‌تومان است غیر از این شما چند هزار متر زمین در منطقه ییلاقی دماوند به صورت شخصی گرفتید؛ دست پیش می‌گیرید که پس نمانید؟ واقعا آدم از آدم‌هایی که شعارشان گوش فلک را کر می‌کند ولی در عمل پایشان می‌لنگد، تعجب می‌کند.

نماینده مردم بابلسر خاطرنشان کرد: به عالمی گفتند فلانی به این و آن تهمت می‌زند و غیبت می‌کند. او گفت او مریض است و مستحق ترحم. آقای توکلی شما بیمارید و بیماری مزمن دارید لذا به روانپزشک مراجعه کنید بلکه درمان شوید.

لاریجانی رئیس مجلس خطاب به نجف‌نژاد گفت: حالا چرا شما این گونه صحبت می‌کنید و به همکارتان توهین می‌کنید؟

نجف‌نژاد در پاسخ گفت: ابتدا آقای توکلی شروع کرد. ایشان به بنده اهانت کرد. حضرت امام فرمودند «میزان رأی مردم است» بنده چهار دوره متوالی بعد از ماجرای معامله رأی مطلق از مردم گرفتم.

وی خاطرنشان کرد: آقای توکلی، از شما بعید است. فردی که باج‌گیر است به بنده مراجعه کرد و از من پست خواست اما من با او مخالفت کردم، ولی به شما مراجعه کرد و شما را فریب داد. شما به مردم مراجعه کنید. مردم چشمه زلال هستند. یک بار امتحان کنید و در محل تولدتان یک بار کاندید مجلس شوید تا معلوم شود شما در بین آنهایی که شما را به خوبی می‌شناسند، هیچ جایگاهی ندارید.

احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس نیز پس از نطق نجف‌نژاد با استناد به ماده ۷۹ آیین‌نامه داخلی مجلس طی تذکری گفت: آقای نجف‌نژاد تهمت‌هایی زدند که باید در دادگاه و مراجع ذیربط پاسخ دهند. بنده خودم را مبرا می‌دانم و اگر از این تهمت‌ها مبرا نبودم، دست داخل لانه‌های زنبوری مثل این لانه زنبور نمی‌کردم.

وی در تشریح ماجرا گفت: آقای نجف‌نژاد به استناد اینکه یک هیأت امنا تشکیل دادند و خانه جوانی تشکیل دادند، زمینی از بنیاد مستضعفان گرفته‌اند و بعدا این زمین را تفکیک کرده و فروختند و بنیاد مستضعفان هم از وی شکایت کرد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: دادگاه اول یعنی دادگاه جزایی و عمومی بابلسر، آقای نجف‌نژاد را محکوم ‌و معامله را باطل اعلام کرد و آن را تصرف شخصی دانسته است. سپس این پرونده به دادگاه تجدیدنظر رفت و قاضی دادگاه تجدیدنظر نیز ضمن اینکه گفته بنیاد مستضعفان حقی ندارد، تصریح کرده که حق مردم بابلسر است که شکایت کنند و زمین را از این آقایان پس بگیرند، چرا که این زمین در غیر محل خود مصرف شده؛ بنابراین، هرچند دادگاه دوم ابطال معامله را رأی نداده ‌تصریح کرده که این تخلف صورت گرفته است.

توکلی افزود: بنیاد مستضعفان پس از این صدور رأی تقاضای اعمال ماده ۱۸ کرده و این تقاضا به قوه قضائیه رفته است و سه کار‌شناس عالی‌مقام نظریه داده‌اند و گفتند این اقدام تخلف بوده است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با قطع سخنان توکلی گفت: ما اکنون نمی‌خواهیم در اینجا قضاوتی کنیم.

توکلی نیز ادامه داد: من قضاوتی نمی‌کنم، چرا که قضاوت شده است. این نظریه مستشاری به دست مقامات ذی‌ربط می‌رود و آن‌ها اعمال ماده ۱۸ را اجازه می‌دهند و دادگاه تجدید نظر هم در مازندران تشکیل می‌شود و حکم ابطال معامله را می‌دهد و تمام تخلفات را صادر می‌کند و دستور قلع و قمع تمام ساختمان‌های ساخته ‌در این زمین‌ها را می‌دهد.

وی افزود: متأسفانه این زمین‌ها تفکیک شده بود و به یکی از بدنام‌ترین و متخلف‌ترین صندوق‌های اعتباری فروخته شده و متأسفانه این کار صورت گرفته و بنده هم تأسف می‌خورم که چنین کاری شده است؛ اما مجلس باید منزه باشد از چنین افرادی که از مقام خود سوء‌استفاده می‌کنند و به نام منافع عمومی امکانات می‌گیرند، ولی استفاده شخصی می‌کنند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه گفت: این پرونده مسیر دادگاهی دارد و اگر تخلفی شده دادگاه بررسی می‌کند؛ اما اینجا محل محکمه نیست و لزومی ندارد ‌چنین مسائلی مطرح شود.

در ادامه مقداد نجف‌نژاد، نماینده مردم بابلسر نیز تقاضای تذکر ماده ۷۹ و دفاع از خود را داشت و گفت: ما حکم دادگاه را قبول کردیم؛ اما آقای توکلی نباید نصف مطلب را بگوید بلکه باید تمام ماجرا را شرح دهد.

وی گفت: ‌ پس از اینکه ما قرض‌الحسنه تشکیل دادیم، ما پنج نفر نیز یعنی بنده، فرماندار، شهردار و شورای شهر نامه‌ای را امضا‌‌ ‌و تأکید کردیم ‌ما امضا‌ کنندگان جهت بسط و توسعه خدمات فرهنگی و ارتقای وضعیت اقتصادی و توجه بیشتر و عمیق‌تر به جوانان و رفع مشکلات آن‌ها جهت اشتغال به ویژه ترویج ازدواج تمامی اختیارات و امکانات به هر شکل و نحو اعم از مستقیم یا غیرمستقیم از خود سلب و به صندوق قرض‌الحسنه بعثت بابلسر واگذار می‌کنیم.

همچنین علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز در واکنش به درگیری لفظی «احمد توکلی» و «مقداد نجف‌نژاد» گفت: در کل طرح این گونه مباحث در مجلس هم برای مجلس و هم برای کشور مفید نبوده و مضر است.

وی افزود: ‌اثبات برخی از این دعاوی در مجلس نیست و قوه قضائیه باید آن را بررسی کرده و نظر دهد، لذا طرح این مسائل تنها ایهام را اضافه کرده و مسائل و ابهامات را برای کشور افزایش می‌دهد.

لاریجانی تأکید کرد: چون این مسأله در صحن علنی مطرح شد، من خواهش می‌کنم از این به بعد همکاران ما در تریبون مجلس این گونه مسائل را مطرح نکنند، چرا که هر چیزی جای خود را دارد و چیزهایی که فردی است، این‌ها نباید این گونه مطرح شود.

رئیس قوه مقننه در پایان خاطرنشان کرد: چون هم در مورد آقای نجف‌نژاد مطالبی مطرح شد و هم آقای نجف‌نژاد راجع به آقای توکلی مطالبی را مطرح کردند، هر دو ابهاماتی را به وجود آورد، هر دو این برادران عزیز نامه‌ای به بنده نوشتند که این موضوعات در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی خواهد شد، لذا بنده از هیأت نظارت می‌خواهم که در اسرع وقت جلسه بگذارند و هر دو موضوعی که این دو نماینده مطرح کرده‌اند، بررسی ‌و اعلام نظر کنند تا مسأله روشن شده و ابهامی ‌نماند و آن چه حق است، بیان شود.

منبع: تسنیم و باشگاه خبرنگاران جوان

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 

تبلیغات سایت شما

Tablighat

نسخه قدیم سایت کناری ها

Hamayesh kenariha

همایش راهکارهای توسعه فریدونکنار

Azadi

کانون ترجمه آزادی

Mehr Vida

موسسه ترجمه مهر ویدا

Farmandari

فرمانداری فریدونکنار

انتخابات برتر

Mostadal

موسسه حقوقی و داوری بین المللی مستدل

Gam clinic

گام کلینیک

Basir news

پایگاه اطلاع رسانی بصیر

Ro beshadi

پایگاه خبری رو به شادی

shahrdari

شهرداری فریدونکنار

بندر فریدونکنار

موسسه آموزش عالی پردیسان

Elizeh

مجتمع ساحلی الیزه

Mohammadi club

باشگاه ورزشی محمدی

khazar nama

سایت خزر نما

Kanoon riazi

کانون ریاضی فریدونکنار

كليه حقوق این سایت محفوظ و متعلق است به کانون فریدونکناری های مهاجر ©1392-1388
www.kenariha.com
info@kenariha.com - shakerin2003@yahoo.com
Парковая страница Imena.UA

Хотите купить домен?

Просто укажите доменное имя
другие домены

Доменное имя:

pillenfarm.com

зарегистрировано интернет-службой imena.ua по поручению и в интересах клиента. Посмотреть регистрационные данные: whois

registered by imena.ua Internet service on errand and in behalf of client. Look registrations information: whois

Как правильно подобрать домен?

How correctly to choose a domain?

Парковая страница Imena.UA

Хотите купить домен?

Просто укажите доменное имя
другие домены

Доменное имя:

pillenfarm.com

зарегистрировано интернет-службой imena.ua по поручению и в интересах клиента. Посмотреть регистрационные данные: whois

registered by imena.ua Internet service on errand and in behalf of client. Look registrations information: whois

Как правильно подобрать домен?

How correctly to choose a domain?