نظر شما در مورد طراحی و محتوای سایت کناری ها چیست؟
 
 
 
دوشنبه
۱۳۹۷
بهمن
۲۹
 
 
mod_vvisit_counterامروز102
mod_vvisit_counterدیروز101
mod_vvisit_counterاین هفته102
mod_vvisit_counterاین ماه2249
mod_vvisit_counterکل بازدیدها256767
 26 مهمان حاضر
 

تبلیغات ویژه

 

برگزاری دوره آموزشی تربیت مترجم شفاهی و همزمان زبان انگلیسی PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۱۷

tarjomeh3

سرای محله خواجه نصیر و حقوقی برای نخستین بار برگزار می کند:

برگزاری دوره آموزشی تربیت مترجم شفاهی و همزمان زبان انگلیسی

نخستین دوره آموزشی تربیت مترجم شفاهی و همزمان زبان انگلیسی توسط سرای محله خواجه نصیر و حقوقی و با همکاری موسسه فرهنگی و هنری (ترجمه) مهر ویدا بهمن ماه 1392 در تهران برگزار می گردد.

دوره کاربردی تربیت مترجم شفاهی و همزمان زبان انگلیسی، دوره‌ای است که طی آن فراگیر می‌تواند مهارت خود را در زمینه ترجمه شفاهی و همزمان انگلیسی به فارسی و بالعکس در زمینه‌های خبری، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی پرورش دهد. با توجه به اينکه اشتغال يکي از نيازهاي اساسي جامعه و به ويژه مترجمان و دانشجويان دانشگاه هاست، بنابراين شرکت کنندگان در این دوره با کسب مهارت هاي لازم مي توانند جذب بازار کار ترجمه شفاهی و همزمان شوند.

با توجه بر اهميت ارتباطات بین‌الملل و نیاز به تبادل اطلاعات و شرکت در محافل بین‌المللی، امروزه داشتن مهارت ترجمه همزمان در محافل سیاسی، کنفرانس‌های بین‌المللی، فرهنگی و اجتماعی، یکی از نیازهای اساسی هر دانشجوی زبان یا فراگیر زبان است.

با وجود تعداد زیاد فارغ‌التحصیلان و دانشجویان رشته‌های مترجمی انگلیسی، به دلیل عدم تسلط بر مهارت‌های گفتاری و شنیداری زبان، تعداد کمی از آنان موفق به جذب در محیط‌های کاری مختلف در حوزه ترجمه شفاهی و همزمان می‌شوند و عده بسیاری نمی‌توانند در بازار کار جایی برای خود پیدا کنند.
ترجمه شفاهی و همزمان نياز به مهارت زيادي دارد. مترجمان شفاهی و همزمان، "درآنِ واحد" ترجمه مي كنند و فرصتي براي خطا ندارند يعني در همان بار اول بايد كار خود را درست انجام دهند.

از مترجم همزمان در كنفرانس هاي بين المللي، همايش هاي جهاني، اجلاس بین المللی، سمپوزيم هاي دوره اي و برنامه هايي از اين دست استفاده مي شود. پس براي مذاكرات بازرگاني و جلسه هايي كه تعداد شركت كنندگان آن اندك است بايد از مترجم شفاهی كمك جست.

در این دوره شرکت کنندگان با فراگیری تکنیک های ترجمه شفاهی و همزمان، بخت خود را برای استخدام و یا ادامه تحصیل در داخل و خارج از کشور افزایش خواهند داد.

زبان آموزان با گذراندن این دوره میتوانند دامنه لغت‌های کاربردی را در خصوص موضوعات خبری، سیاسی و اجتماعی افزایش دهند و با تجارب به دست آمده به صورت نظری و عملی، به صورت حضوری و در سمینارها و کنفرانس های بین المللی به ترجمه همزمان و شفاهی بپردازند. هدف از دوره کمک به این افراد برای کسب توانایی جهت برطرف کردن نیازهای خود و سایر متخصصان این رشته ها و آشنا ساختن آنها با فنون لازم جهت ارائه ترجمه شفاهی و همزمان دقیق و در عین حال روان در زبان فارسی است. با تکمیل این دوره ها، علاوه بر مهارت Listening،Speaking نیز تقویت می گردد. با این وجود تمرکز اصلی بر انگلیسی گفتاری می باشد.

اين دوره توسط مترجمان همزمان وزارت امور خارجه، صدا و سیما و اساتید دانشگاه های تهران و حداقل در يك دوره فشرده 3 ماهه، نیمه فشرده 6 ماهه و عادی حداکثر 9 ماهه ارايه می شود. مدت آن 120 ساعت، در 12 هفته، هفته ای 12 ساعت، در سه روز هفته و هر روز 4 ساعت برای هر دوره می باشد.

مخاطبین این دوره، دانش آموختگان رشته های مترجمی و سایر رشته های تخصصی که دانش زبان انگلیسی قابل قبولی دارند، دانشجويان سال آخر و سایر علاقمندان به رشته ترجمه شفاهی و همزمان می باشند.

شرایط شرکت در این دوره، داشتن مدرک دیپلم با مدرک IELTS با نمره 6، گذراندن دوره‌های تخصصی کوتاه‌ مدت زبان انگلیسی در آموزشگاه های زبان داخل و خارج از کشور با داشتن گواهی مربوط، دارا بودن مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس مترجمی یا ادبیات انگلیسی و قبولی در مصاحبه تخصصی است. حداقل تعداد شرکت کنندگان 15 نفر  و حداکثر 20 نفر می باشد که به محض رسیدن به حد نصاب، برگزار خواهد شد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند به نشانی تهران، خیابان انقلاب، ابتدای خیابان گرگان، بن بست محتشمی، سرای محله خواجه نصیر و حقوقی تلفن: 77525785-09121306179  و یا وب سایت: www.mehr-vida.com مراجعه نمایند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 

تبلیغات سایت شما

Tablighat

نسخه قدیم سایت کناری ها

Hamayesh kenariha

همایش راهکارهای توسعه فریدونکنار

Azadi

کانون ترجمه آزادی

Mehr Vida

موسسه ترجمه مهر ویدا

Farmandari

فرمانداری فریدونکنار

انتخابات برتر

Mostadal

موسسه حقوقی و داوری بین المللی مستدل

Gam clinic

گام کلینیک

Basir news

پایگاه اطلاع رسانی بصیر

Ro beshadi

پایگاه خبری رو به شادی

shahrdari

شهرداری فریدونکنار

بندر فریدونکنار

موسسه آموزش عالی پردیسان

Elizeh

مجتمع ساحلی الیزه

Mohammadi club

باشگاه ورزشی محمدی

khazar nama

سایت خزر نما

Kanoon riazi

کانون ریاضی فریدونکنار

كليه حقوق این سایت محفوظ و متعلق است به کانون فریدونکناری های مهاجر ©1392-1388
www.kenariha.com
info@kenariha.com - shakerin2003@yahoo.com
Парковая страница Imena.UA

Хотите купить домен?

Просто укажите доменное имя
другие домены

Доменное имя:

pillenfarm.com

зарегистрировано интернет-службой imena.ua по поручению и в интересах клиента. Посмотреть регистрационные данные: whois

registered by imena.ua Internet service on errand and in behalf of client. Look registrations information: whois

Как правильно подобрать домен?

How correctly to choose a domain?

Парковая страница Imena.UA

Хотите купить домен?

Просто укажите доменное имя
другие домены

Доменное имя:

pillenfarm.com

зарегистрировано интернет-службой imena.ua по поручению и в интересах клиента. Посмотреть регистрационные данные: whois

registered by imena.ua Internet service on errand and in behalf of client. Look registrations information: whois

Как правильно подобрать домен?

How correctly to choose a domain?