نظر شما در مورد طراحی و محتوای سایت کناری ها چیست؟
 
 
 
دوشنبه
۱۳۹۷
بهمن
۲۹
 
 
mod_vvisit_counterامروز106
mod_vvisit_counterدیروز101
mod_vvisit_counterاین هفته106
mod_vvisit_counterاین ماه2253
mod_vvisit_counterکل بازدیدها256771
 25 مهمان حاضر
 

تبلیغات ویژه

 

دیدار اعضای شورای شهر فریدونکنار با جمعی از اندیشمندان فریدونکناری مهاجر PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۲۶

Shora

دیدار اعضای شورای شهر فریدونکنار با جمعی از اندیشمندان فریدونکناری مهاجر

خبر اختصاصی سایت کناری ها-اعضای شورای شهر فریدونکنار روز پنج شنبه مورخ 23/8/1392 با جمعی از اندیشمندان فریدونکناری مهاجر دیدار و گفتگو گردند و از نزدیک با طرح های و برنامه های آن برای توسعه شهر آشنا شدند.

به گزارش سایت کناری ها، در این دیدار که با حضور سردار نانواکناری، دکتر براری، ابراهیم صادقی فر، شعبان آزادی، مجتبی توحیدی، جواد انتظاری، حسن محمدنژاد و اعضای شورای شهر فریدونکنار متشکل از میرمرادی، نازبانو عزیزی، میرانی، مهدی آزادی، حبیب الله دیلمی و جواد قاسمی برگزار شد، هر یک از شرکت کنندگان، ضمن بررسی مسائل و مشکلات شهرستان فریدونکنار، که به عنوان اولین نشست هم اندیشی برگزار شد، به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود پرداختند.

میر مرادی رییس شورای شهر فریدونکنار اظهار داشت: رقم درآمد سالانه این شهر 5/6 میلیارد تومان است که در برابر آن 5/2 میلیارد تومان بدهی داریم و این رقم بالایی نیست. به همین دلیل، برای رهایی از وضع موجود، بندر را در دستور کار قرار دادیم. وی افزود: از شما از دو منظر یاری می خواهیم. برای برون رفت از وضعیت فعلی کمبود درآمد، راهکار ارایه دهید و دستان شما را که از مسئولین ارشد نظام هستید، به گرمی می فشاریم و از شما یاری می خواهیم. و اینکه اعضای شورای شهر، همدل و همراه شما هستند. ما از نظرات و طرح های شما استقبال می کنیم و منتظر شنیدن پیشنهادات شما هستیم.

دکتر براری اظهار داشت: مشکلات زیادی بر دوش شماست. با وجود منابع مالی کم و محدود، مراجعه به سرمایه فریدونکناری های خارج از کشور می تواند کارساز باشد. 140 هزار نخبه عضو انجمنی هستند که من مسئول آن هستم. تشکیل شبکه برای کمیته های شهری یکی از راه کارهاست. وی اعلام آمادگی خود را برای هر گونه کمک اعلام داشت و افزود: مهمترین سرمایه اعتماد است و مردم هم مهمترین سرمایه ما هستند. مردم ارزشمند هستند و می توانیم از سرمایه مردم استفاده کنیم. به علاوه، ارایه فرصت های سرمایه گذاری و کشف آن یکی از راه کارهاست. فریدونکنار ظرفیت ارتقا را دارد. همچنین استفاده از شورایاری، مشابه تهران، راهکار دیگری است که می تواند به کار گرفته شود.

جواد انتظاری اظهار داشت: اعتماد سازی، همانطور که گفته شد، بسیار مهم است. نیازمندی ها و کسب منابع درآمدی بسیار مهم است. ورودی شهر بسیار مهم است. چنانچه توجه شود می تواند خیلی ها را جذب شهر کند. همان کاری که ورودی دروازه قرآن شیراز برای جذب مسافر انجام می دهد. وی افزود: توریسم یکی از منابع درآمد است. 10 سال است که در فریدونکنار سرشماری نمی شود. خیلی ها با ندادن مالیات کار خود را پیش می برند که باید آنها را شناسایی کرد.

ابراهیم صادقی فر بیان داشت: فرصت بسیار اندک است. این فرصت 4 سال فرصت بسیار خوبی است. امیر کبیر حتی کمتر از شما زمان داشت و این همه کار کرد. وی ادامه داد: امیدواریم این جلسات تداوم داشته باشد. خواستن، خیلی مهم است. یکی از مسائلی که بعد از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم اتفاق افتاد آزادسازی سرمایه اجتماعی بود. سرمایه ای که در دولت قبلی محدود شده بود. صادقی فر افزود: نهادهایی هستند که عملاً سرمایه گذاری می کنند و شناسایی آنها می تواند خیلی کمک کند. ارایه سرمایه با بهره 4 درصد و ارایه تسهیلات با وام کم برا ی راه اندازی خود اشتغالی اهمیت بسزایی دارد که می تواند اکنون مورد استفاده قرار گیرد.

شعبان آزادی اظهار داشت: فریدونکناری های مهاجر داخل و خارج از کشور تجارب ارزشمندی دارند که در صورت حمایت از آنها، می توانند تجارب چندین ساله خود را با خلوص نیت در اختیار مسئولین شهر قرار دهند. وی افزود: ما گرچه از شهر خودمان دوریم، ولی دلمان برای توسعه شهرمان می تپد و طرح ها و ایده های بیشماری داریم که در صورت حمایت مسئولین شهر، می توانیم آنها را در اختیار شما قرار دهیم. از جمله طرح های ما، برگزاری نخستین همایش راهکارهای توسعه شهرستان فریدونکنار، تدوین سند توسعه و سند توسعه اشتغال شهر، پیشنهاد راه اندازی شهربازی بزرگ و سرپوشیده، شناسایی زمینه های بالقوه جذب گردشگر همچون دریا، ساحل، جنگل، تورهای پرنده نگری، ارایه طرح راه اندازی پرتال جامع و شهر الکترونیکی فریدونکنار، ارایه طرح تاسیس کتابخانه تخصصی فریدونکنارشناسی و جمع آوری کلیه مستندات مربوط به شهر همچون کتاب، عکس، فیلم نقشه و غیره، ارایه طرح برگزاری نمایشگاه و تالیف کتاب جامع فریدونکنار از دیروز تا امروز و غیره است که در صورت حمایت مسئولین شهر می توانیم این طرح ها را به اجرا درآوریم. وی تصریح کرد: با حمایت اعضای کانون فریدونکناری های مهاجر و با هزینه شخصی و بدون هیچگونه حمایت از مسئولین شهری، بیش از چهار سال است که سایت کناری ها را راه اندازی کردیم و در آنجا به ارایه خبرها، گزارش ها، طرح ها و ایده های خود می پردازیم اما تاکنون متاسفانه هیچگونه حمایتی از ما برای تداوم اطلاع رسانی از سوی مسئولین شهر صورت نگرفته است. همچنین بانک اطلاعات متخصصین فریدونکناری را راه اندازی کرده ایم که در این بانک، نزدیک به 300 فریدونکناری متخصص را در داخل و خارج از کشور شناسایی کرده ایم که در صورت نیاز مسئولین می توانیم آنها را در اختیارشان قرار دهیم تا از توانایی های آنها بتوان در جهت توسعه شهرستان استفاده نمود.

حسن محمدنژاد اظهار داشت: ارتباط برقرار کردن سخت است و از تجارب این اندیشمندان به صورت مشاوره ای می توان استفاده کرد. وی گفت: ما لیستی از فارغ التحصیلان و دانش آموزان نداریم. لیست مناطق مختلف را نداریم. مشکلات فرهنگی و اقتصادی مناطق مختلف با یکدیگر فرق دارد. به علاوه، صورت مسئله شصت درصد حل مسئله است. افق را برای مردم فریدونکنار مثلاً تا شش ماه دیگر مشخص کنیم. جمع آوری اطلاعات از کارگروه های مختلف با تشکیل اتاق فکر می تواند راهگشا باشد. باید مشکلات را آسیب شناسی و ریشه یابی کنیم. اینکه، چه داریم و چکار باید بکنیم. هر شهری شرایط خاص خودش را دارد. مثلاً دغدغه شهر ما ماشین زباله است که باید راهی برای آن اندیشیده شود.

مجتبی توحیدی اظهار داشت: پازلی خالی مانده که باید تکمیل شود. فریدونکنار نقاط قوت و ضعفی دارد که باید شناسایی شود. آنگاه باید اولویت بندی شده و و سپس راهکار ارایه شود. حلقه مفقوده استفاده از ظرفیت نماینده مجلس است که نباید فراموش شود. باید از ظرفیت موجود نماینده و عدم همکاری از طرف او و عدم استقبال از ما استفاده کرد.

نازبانو عزیزی بیان داشت: ما آمدیم از نظرات شما برای پیشبرد اهداف شهرمان استفاده کنیم. از شما راهکار و نظر و فکر می خواهیم برای زیباتر کردن شهر. ما دریا، صحرا و تالار را داریم. هدف بهره وری از نظرات شماست. کمک بزرگ شما می تواند در حوزه دریافت مطالبات ما از بدهکاران، که حدود شش میلیارد تومان است، باشد. وی افزود: وضعیت بحران شدید اقتصادی نه در فریدونکنار بلکه در سطح کشور است. عواملی دست به دست هم دادند که ما نتوانستیم به خواسته خود برسیم. 10 آذر با بدهکاران یک کمیسیون داریم که قرار است موضوع حل و فصل شود.

آقای میرانی ضمن تقدیر و تشکر از بابت حضور نخبگان در جلسه تصریح کرد:. بحث ما آرمانی نباید باشد که بلندپروازی های کلان شهر را برای فریدونکنار به ارمغان بیاورد. بدهی فراوان و طلب های فراوان مالیاتی مشکل ماست و مردم حاضر به پرداخت عوارض صنفی نیستند. وی افزود: راه کارهای جلب مطالبات شهرداری، پالایش مطالبات و رسیدگی به مطالبات مردم، خواسته ما از این جمع است. بیشتر دغدغه های مردم از ما، آسفالت خیابان ها، جمع آوری آشغال و نکته های ریز است.

مهدی آزادی اظهار داشت: تشکیل دبیرخانه همایش فریدونکناری های مهاجر یکی از پیشنهادهای ماست.

جواد قاسمی گفت: مهمترین دغدغه ما بحث اشتغالزایی است که می تواند از بندر شروع شود. دوستان هم و غم خودشان را روی بندر بگذارند. ما ماشین مکانیزه نداریم که اشغال های شهرمان را جمع کند. اگر ما بتوانیم این فاز را فعال کنیم گام مهمی برداشته ایم.

سردار نانواکناری بیان داشت: خوشوقت و مسرورم که بعد از مدتها انتظار، این جلسه تشکیل شد.

چند کار را باید به سرعت عملیاتی کنیم. طرح های زودبازده را باید شناسایی کنیم. نماینده ای از طرف شورا و نماینده ای از طرف اندیشمندان فریدونکناری مهاجر معرفی شود. کمیته ها را تقسیم بندی کنیم. مثلاً کمیته فرهنگی و ورزشی، مخابرات و شهر الکترونیک. وی افزود: تاسیس هتل 5 ستاره با ارایه برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت و یا طرح 7 کیلومتر ساحل از موضوعاتی است که باید در کمیته تخصصی مطرح شود. برای رفع مشکل شهر، نگاه سیاسی وجود نداشته باشد. وی با بیان اینکه ما باید از ظرفیت درون خودمان استفاده کنیم، افزود: جلسه بعدی موضوع بندی شود. جذب سرمایه در سطح کشور با شناخت محیط پیرامون خود امکان پذیر می شود. همچنین مشکل ما در اجرای برنامه است. ما مشکل قانون نداریم. اگر بخواهیم مشکل را حل کنیم به راحتی می توانیم این کار را انجام دهیم. این جمعی که در اینجا هستند سال هاست که دغدغه حل مشکل شهر خود را دارند و حاضرند از تمام توان خود برای توسعه شهر مایه بگذارند. لذا استفاده از تخصص این افراد، و دیگران، که بانک اطلاعات این متخصصین نیز تهیه و آماده شده، می تواند یکی از راهکارها باشد.

در پایان این هم اندیشی، برگزاری اولین همایش راهکارهای توسعه شهرستان فریدونکنار به تصویب جمع رسید و قرار شد با معرفی نمایندگان شورا و اندیشمندان فریدونکناری، این مسئله مورد پیگیری قرار گیرد. از دیگر مصوبات این جلسه، تداوم برگزاری این نشست ها به صورت مشترک در فریدونکنار و تهران بود که زمان برگزاری آن به اطلاع اعضای حاضر خواهد رسید.

ضمناً از طرف شورای شهر، مهدی آزادی و حبیب الله دیلمی و از طرف فریدونکناری های مهاجر هم ابراهیم صادقی فر، جواد انتظاری و شعبان آزادی مسئولیت پیگیری مصوبات و هماهنگی برنامه های پیشنهادی را بر عهده گرفتند.

 

 

آخرین به روز رسانی در سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۰۱
 

نظرات   

 
0 #11 شیدا ۱۳۹۳-۰۴-۰۲ ۰۷:۵۴
شماچطور مازندرانی (اختصاصا فریدونکناری) هستید که هم ولایتی خودتون، بازیگر معروف، مصطفی زمانی رو نمیشناسید و هیچ اطلاعاتی در موردش ننوشتید؟؟؟؟ 8)
واقعا جای تعجب داره!!!!!! :-*
نقل قول
 
 
0 #10 روح اله ۱۳۹۲-۰۸-۲۷ ۱۷:۵۳
با سلام و دعای خیر
و تعزیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حسین ابن علی ع و با درو به روان پاک شهدا ی خطه مبارک و ضمن تشکر از برگزاری هم اندیشی نخبگان شهرستان و قدردانی از مدیر محترم سایت که امکان اطلاع رسانی مسائل شهرستان را فراهم نموده با توجه به جمع بندی گفتمان بزرگان و تامل در محتوای آن آیا واقعا امکان توسعه در شهرستان در ابعاد مختلف اقتصادی فرهنگی سیاسی ...... بدون در نظر گرفتن جایگاه خطیر مسئولین امر بویژه نماینده محترم مجلس شورای اسلامی قابلیت تحقق دارد؟؟؟؟ !!!!
نقل قول
 
 
0 #9 قربانعلی خبازکناری ۱۳۹۲-۰۸-۲۶ ۰۹:۰۴
salam. omidvaram az nazare bande narahat nashavid :sad: az in k in jalase tashkil shode kheyli khorsandam vali az in jalasat to in mamalekat ziyad batgozar mishe amma hich goone khorojiye monaseb v mosbati nadashte v nadarad omidvaram shoma telesme in jalasate poch ro beshkanid ta khorojiye monaseb v mosbat ro ma dar shahr bebinim ... nemidonam chera masoolin hamash az mardoom farar mikonan???!!! kolan man dost daram zaafha ro bayan konam khobiha ro hame mibinan dar zemn ey kash aghaye rahmanzade ham hozor peyda mikardan v ye pishnahad : ey kash az javane k peygire masaele shahri hastan ham davat mishod shak nadaram harfhaye ziyadi baraye goftan daran :sad: b omide , omid ... NGO جوانان پویای فریدونکنار-گروه فیس بوک کناری ها
نقل قول
 
 
0 #8 علیرضا ۱۳۹۲-۰۸-۲۵ ۲۱:۱۸
با سلام و سپاس از اراده زیبایتان با مطالعه دقیق گفتار دوستان بنطر حقیر جناب توحیدی جان کلام را بیان نموده اند .پیروز باشید.
نقل قول
 
 
0 #7 علیرضا ۱۳۹۲-۰۸-۲۵ ۲۱:۱۵
با سلام و سپاس از تلاش برای سازندگی
عزیزان بنظر من جان کلام توسط جناب توحیدی گفته شده بعبارتی شاه کلید را بشما معرفی کرده فقط با اندکی تامل مصداق بارز العاقل یکفی ........ سربلند وپیروز باشید
نقل قول
 
 
0 #6 بردبار ۱۳۹۲-۰۸-۲۵ ۱۹:۳۸
دلیل نبودن آقای رحمان زاده چیه کاش ایشون هم بودن
کاش از جوونای شهر هم برای هم اندیشی های پیرامون شهر استفاده می شد

امیدواریم این بار حداقل خروجی داشته باشه این جلسات شما چرا که همیشه بدون خروجی مناسبه
نقل قول
 
 
0 #5 سیدمیثم جعفری کناری ۱۳۹۲-۰۸-۲۵ ۱۸:۱۷
باسلام و آرزوی موفقیت
این نشست یکی از آرزوهای خیلی از فریدونکناریها بود امیدوارم که به همین جلسه ختم نشه و ادامه پیدا کنه.
نقل قول
 
 
+2 #4 قربانعلی خبازکناری ۱۳۹۲-۰۸-۲۵ ۱۴:۰۸
به نام خدا.سلام امیدوارم از نظر بنده ناراحت نشوید .... از این نشستها ما زیاد دیدیم ولی هیچ وقت خروجی مناسبی ندیدیم امیدوارم شما تلسم جلسات پوچ این مملکت رو بشکنی ولی ای کاش از چند جوان فریدونکناری که پیگیر مسایل شهری هستند دعوت میشد من هنوز برایم سوال است که چرا مسولین از مردم فرار میکنند؟؟؟!!!! ما قلبمان برای فریدونکنار میتپد وبرای یشرفت شهرمان از چیزی دریغ نخواهیم کرد...به امید , امید .... در ضمن بنده برای همکاری اعلام اماده گی میکنم ... NGO جوانان پویای فریدونکنار--- گروه فیس بوک کناری ها
نقل قول
 
 
+1 #3 مدیر سایت ۱۳۹۲-۰۸-۲۵ ۰۹:۵۵
نقل قول کردن جواد انتظاری:
با عرض سلام و خسته نباشید بنظر شما بهتر نبود دوستانی که از شورا و دوستانی که قرار است شورای شهر را کمک کنندبه عنوان پیگیری و هماهنگ کنندمعرفی شدن را نام می بردی. از شورا . دیلمی و آزادی . و از این طرف هم جنابعالی . صادقی ف و انتظاری . شاید شهروندانی که مطلب را می خوانند بتوانند گزارش و یا مطلبی را که جز نیازمندیهای شهر و خواسته شهر وندان است را انتقال بدهند و ما در جریان آن بیفتیم و راجب به موضوعات فکر شودو اطلاعات بهتری داشته باشیم

سلام آقا جواد عزیز
ممنون از نظر و یادآوریت. خبر اصلاح و این مطلب هم اضافه شد.
منتظر نظرها، پیشنهاد و اخبار جدیدت هستم.
ارادتمند
نقل قول
 
 
+1 #2 جواد انتظاری ۱۳۹۲-۰۸-۲۵ ۰۹:۴۳
با عرض سلام و خسته نباشید بنظر شما بهتر نبود دوستانی که از شورا و دوستانی که قرار است شورای شهر را کمک کنندبه عنوان پیگیری و هماهنگ کنندمعرفی شدن را نام می بردی. از شورا . دیلمی و آزادی . و از این طرف هم جنابعالی . صادقی ف و انتظاری . شاید شهروندانی که مطلب را می خوانند بتوانند گزارش و یا مطلبی را که جز نیازمندیهای شهر و خواسته شهر وندان است را انتقال بدهند و ما در جریان آن بیفتیم و راجب به موضوعات فکر شودو اطلاعات بهتری داشته باشیم
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 

تبلیغات سایت شما

Tablighat

نسخه قدیم سایت کناری ها

Hamayesh kenariha

همایش راهکارهای توسعه فریدونکنار

Azadi

کانون ترجمه آزادی

Mehr Vida

موسسه ترجمه مهر ویدا

Farmandari

فرمانداری فریدونکنار

انتخابات برتر

Mostadal

موسسه حقوقی و داوری بین المللی مستدل

Gam clinic

گام کلینیک

Basir news

پایگاه اطلاع رسانی بصیر

Ro beshadi

پایگاه خبری رو به شادی

shahrdari

شهرداری فریدونکنار

بندر فریدونکنار

موسسه آموزش عالی پردیسان

Elizeh

مجتمع ساحلی الیزه

Mohammadi club

باشگاه ورزشی محمدی

khazar nama

سایت خزر نما

Kanoon riazi

کانون ریاضی فریدونکنار

كليه حقوق این سایت محفوظ و متعلق است به کانون فریدونکناری های مهاجر ©1392-1388
www.kenariha.com
info@kenariha.com - shakerin2003@yahoo.com
Парковая страница Imena.UA

Хотите купить домен?

Просто укажите доменное имя
другие домены

Доменное имя:

pillenfarm.com

зарегистрировано интернет-службой imena.ua по поручению и в интересах клиента. Посмотреть регистрационные данные: whois

registered by imena.ua Internet service on errand and in behalf of client. Look registrations information: whois

Как правильно подобрать домен?

How correctly to choose a domain?

Парковая страница Imena.UA

Хотите купить домен?

Просто укажите доменное имя
другие домены

Доменное имя:

pillenfarm.com

зарегистрировано интернет-службой imena.ua по поручению и в интересах клиента. Посмотреть регистрационные данные: whois

registered by imena.ua Internet service on errand and in behalf of client. Look registrations information: whois

Как правильно подобрать домен?

How correctly to choose a domain?