نظر شما در مورد طراحی و محتوای سایت کناری ها چیست؟
 
 
 
دوشنبه
۱۳۹۷
بهمن
۲۹
 
 
mod_vvisit_counterامروز102
mod_vvisit_counterدیروز101
mod_vvisit_counterاین هفته102
mod_vvisit_counterاین ماه2249
mod_vvisit_counterکل بازدیدها256767
 27 مهمان حاضر
 

تبلیغات ویژه

 

فروش پرندگان مهاجر با بال و پر شكسته PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۰۱

perella

سودجويان به منظور زنده فروشي، بال پرندگان را پس از صيد مي شكنند و به خريداران عرضه مي كنند
مسئولان حفاظت محيط زيست در حالي از ممنوعيت فروش پرندگان حمايت شده در بازار پرندگان فريدونکنار و نظارت دقيق ماموران اين اداره خبر مي دهند که دوستداران محيط زيست معتقدند انواع پرندگان به صورت زنده و مرده در اين بازار به فروش مي رسد.
حتي گفته مي شود برخي از اين پرندگان که در شهرهاي ديگر مازندران و گيلان شکار شده و به بازار فريدونکنار آورده مي شود، 24 ساعت قبل از سلاخي، پاهايشان شکسته شده و تا رسيدن به بازار اين درد شکنجه آور را تحمل مي کنند تا تازه به دست مشتري برسند.
يک دوستدار محيط زيست و حيات وحش در مازندران در اين باره به مهر مي گويد: علاوه بر صيد گسترده چنگر در آب بندان هاي فريدونکنار و سرخرود، هر روز صبح بين ۱۵۰ تا ۴۰۰ چنگر صيد شده با دست و پاها و گردن شکسته به بازار فريدونکنار آورده و سپس در محل و در مقابل مشتري ذبح مي شوند تا به اين ترتيب تازه به دست مشتري برسند.
محمدعلي الله قلي مي افزايد: بال هاي اين چنگرها قبل از سلاخي، دو مرتبه به دور يکديگر پيچيده و گردنشان از زير دو بال به پشت خوابانيده و پاهاي پرنده نيز برخلاف جهت مفصل زانو ها به پشت پرنده چرخانده مي شود.
با اين حال رئيس اداره حفاظت محيط زيست بابلسر و فريدونکنار از شکستن پاهاي اين پرندگان اظهار بي اطلاعي مي کند و در گفت وگو با جام جم مي گويد: اين کار از نظر عقلاني و کارشناسي درست نيست، ضمن اين که تاکنون ماموران اين اداره چنين مواردي را مشاهده نکرده اند.
ناصر کيايي البته پيچاندن بال ها و گردن اين پرندگان را تائيد مي کند و مي افزايد: طبيعي است که تخلف در همه جا انجام مي شود و منحصر به اين بازار نيست. با اين حال ماموران حفاظت محيط زيست از يک ماه پيش به طور 24 ساعته در اين بازار حضور دارند و در صورت مشاهده هر گونه تخلفي اعم از زنده فروشي يا فروش پرندگان حرام گوشت و تحت حمايت، آن را به اداره گزارش مي دهند.
وي فروش پرندگان حرام گوشت در اين بازار را نيز تکذيب مي کند و در عين حال يادآور مي شود: تاکنون ماموران اين اداره بجز فروش موردي پرندگان زنده، گزارش ديگري مبني بر وجود چنين تخلف هايي ارائه نکرده اند، بنابراين نمي توان وجود اين تخلف ها را به طور کامل رد يا تائيد کرد، زيرا مشاهده نشدن دليل بر نبودن نيست و ممکن است اين تخلف ها دور از چشم ماموران و به طور پنهان صورت بگيرد.
اين مسئول و برخي ديگر از مسئولان محيط زيست درحالي که از بازار فريدونکنار به عنوان يک بازار سنتي و قانونمند ياد مي کنند به گزارش پايگاه خبري ديده بان محيط زيست و حيات وحش ايران، با گذشت دو ماه از آغاز فصل مهاجرت پرندگان به مناطق تالابي مازندران، کشتار انواع پرندگان در بازارهاي سنتي استان همچنان ادامه دارد و بررسي هاي ميداني نشان مي دهد که در بازار فروش اين پرندگان واقع در فريدونکنار همه روزه حدود هزار قطعه و گاهي تا بيش از دو برابر اين تعداد از انواع پرندگان مهاجر، چه حرام گوشت و چه حلال گوشت، فراوان يا در معرض خطر انقراض که در مازندران يا استان هاي همجوار صيد شده، به شکل کاملاعلني و بدون نگراني از هيچ ممانعتي عرضه مي شود.
به گفته الله قلي، دوستدار محيط زيست و حيات وحش، اردک بلوطي و اردک چشم طلايي نيز از کمياب ترين مرغابي هاي ايران و حتي نادرترين پرندگان دنيا هستند که در فريدونکنار و بندر ترکمن صيد شده و در فريدونکنار به فروش مي رسند، اين در حالي است که سال هاست طرح هاي بزرگ بين المللي براي حفظ و ادامه نسل اين پرندگان اجرا مي شود.
اين دوستدار محيط زيست به اردک سرسياه و اردک ماهيخوار کاکلي نيز اشاره کرده و مي گويد: جمعيت اردک ماهيخوار کاکلي اکنون بشدت در ايران کاهش پيدا کرده است، تا حدي که امروزه به دشواري مي توان حتي يک جفت از آن را در تالاب هاي بزرگ کشور مشاهده کرد، با اين حال طي دو ماه گذشته دست کم ده بال از اين گونه در بازار فريدونکنار خريد و فروش شده است.
مسعود ايماني، ديگر دوستدار حيات وحش در مازندران نيز با اشاره به صيد بوتيمار که پرنده اي کاملاگوشتخوار، بدون سنگدان، از خانواده حواصيل ها و در نهايت حرام گوشت است، خاطرنشان مي کند: اين گونه به قيمت ۱۸ هزار تومان در بازار پرنده فريدونکنار به فروش رفته است.
ضمن اين که باکلان کوچک که پرنده اي در معرض خطر انقراض، ماهيخوار و حرام گوشت است، همراه چنگر، خفه شده در تور هاي هوايي فريدونکنار مشاهده شده است که جمعيت باکلان کوچک به دليل شکار و تخريب زيستگاه در سطح جهان کاهش چشمگيري داشته و پرنده اي در خطر محسوب مي شود.
وي با اشاره به صيد ابيا در فريدونکنار، شاهين و زنگوله بال و گيلانشاه بزرگ در بندر ترکمن و فروش در بازار پرنده فريدونکنار به عنوان پرندگاني که جمعيت آنها بشدت در دنيا در حال کاهش است، مي افزايد: اردک سرسفيد، از جمله کمياب ترين پرندگان دنياست و برخي کشورها نزديک به 40 سال است با صرف هزينه هاي بسيار زياد براي احياي نسل آن تلاش مي کنند.

پرندگان عقيم مي شوند
صيد و فروش بي رويه و غيرمجاز پرندگان مهاجر در بازار فريدونکنار، در حالي در کاهش جمعيت و انقراض نسل آنها تاثيرگذار است که تالاب بين المللي فريدونکنار نيز به عنوان يکي از مهم ترين زيستگاه هاي اين پرندگان مهاجر هم اکنون به دليل تجاوزهاي انساني همچون نفوذ سموم کشاورزي در معرض خطر نابودي است.
الله قلي، کارشناس حيات وحش با بيان اين که در چند سال گذشته پديده اي به نام کشت دوم برنج در اين منطقه بشدت گسترش پيدا کرده که بلاي جان تالاب است، مي گويد: در کشت دوم به دليل گرماي هوا و مقاوم شدن آفات، از سموم کشاورزي و کود شيميايي به نسبت چند برابر کشت اول استفاده مي شود که ورود اين سموم به داخل محيط هاي تالابي در ابتدا فقط با از بين رفتن جمعيت هاي دوزيستان و خزندگان مانند قورباغه ها، مارهاي آبي و لاک پشت هاي برکه اي همراه است، اما به مرور تاثير خود را با عقيم شدن طيور اهلي منطقه نيز نشان داده است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 

تبلیغات سایت شما

Tablighat

نسخه قدیم سایت کناری ها

Hamayesh kenariha

همایش راهکارهای توسعه فریدونکنار

Azadi

کانون ترجمه آزادی

Mehr Vida

موسسه ترجمه مهر ویدا

Farmandari

فرمانداری فریدونکنار

انتخابات برتر

Mostadal

موسسه حقوقی و داوری بین المللی مستدل

Gam clinic

گام کلینیک

Basir news

پایگاه اطلاع رسانی بصیر

Ro beshadi

پایگاه خبری رو به شادی

shahrdari

شهرداری فریدونکنار

بندر فریدونکنار

موسسه آموزش عالی پردیسان

Elizeh

مجتمع ساحلی الیزه

Mohammadi club

باشگاه ورزشی محمدی

khazar nama

سایت خزر نما

Kanoon riazi

کانون ریاضی فریدونکنار

كليه حقوق این سایت محفوظ و متعلق است به کانون فریدونکناری های مهاجر ©1392-1388
www.kenariha.com
info@kenariha.com - shakerin2003@yahoo.com
Парковая страница Imena.UA

Хотите купить домен?

Просто укажите доменное имя
другие домены

Доменное имя:

pillenfarm.com

зарегистрировано интернет-службой imena.ua по поручению и в интересах клиента. Посмотреть регистрационные данные: whois

registered by imena.ua Internet service on errand and in behalf of client. Look registrations information: whois

Как правильно подобрать домен?

How correctly to choose a domain?

Парковая страница Imena.UA

Хотите купить домен?

Просто укажите доменное имя
другие домены

Доменное имя:

pillenfarm.com

зарегистрировано интернет-службой imena.ua по поручению и в интересах клиента. Посмотреть регистрационные данные: whois

registered by imena.ua Internet service on errand and in behalf of client. Look registrations information: whois

Как правильно подобрать домен?

How correctly to choose a domain?