نظر شما در مورد طراحی و محتوای سایت کناری ها چیست؟
 
 
 
دوشنبه
۱۳۹۷
بهمن
۲۹
 
 
mod_vvisit_counterامروز105
mod_vvisit_counterدیروز101
mod_vvisit_counterاین هفته105
mod_vvisit_counterاین ماه2252
mod_vvisit_counterکل بازدیدها256770
 27 مهمان حاضر
 

تبلیغات ویژه

 

ضرورت انتصاب فرماندار بومی در فریدونکنار PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۰۶

http://kenariha.com/home/images/farmandari.jpg

ضرورت انتصاب فرماندار بومی در فریدونکنار

شعبان آزادی کناری

اختصاصی سایت کناری ها-در حالی که طی ماه گذشته حسین زاده لداری فرماندار فریدونکنار، که شهروند بابلی بود، عطای خدمت به مردم این شهر را به لقای آن بخشید، ضروری است استاندار محترم مازندران هر چه سریع تر نسبت به انتخاب فرماندار جدید آن هم از متخصصان بومی این شهرستان اقدام نماید.

البته این دلیل بر آن نیست که تفاوتی میان فرماندار بومی و غیر بومی قائل نشویم. چرا که مدیر بومی با توجه به زندگی در محیط مدیریتی خود طی سالیان متمادی شناخت ساختاری بیشتری در مقایسه با مدیران غیر بومی که ماه ها زمان لازم دارند تا حوزه جغرافیایی مدیریتی خود را بشناسند، دارد و این هم یکی از دلایل دفاع از "انتصاب فرماندار بومی" در فریدونکنار است که در کنار مولفه های دیگر می تواند تاثیر گذار باشد.
اکنون تب انتخاب فرماندار جدید بالا رفته و هر کسی خود را محق می داند تا در این خصوص اظهار نظر نماید.


این در حالی است که پیشینه انتخاب فرماندار در این شهرستان حساس، همیشه همراه با بحث و جدل های فراوان بود و از آنجایی که نماینده مجلس، معاون استاندار، ...ممکن است فرد خاصی را در نظر داشته باشند، ممکن است استاندار فرد سومی را انتخاب کند که مورد رضایت شهروندان و صاحب نظران این شهر نباشد.

با این اوصاف و با توجه به حضور تعدادی از مدیران غیر بومی، با انتصاب فرماندار غیر بومی تعداد انتصابات غیربومی دولت به انگشتان دست می رسد و این در حالی است که فریدونکنار از پتانسیل بالای مدیریتی در بین جوانان و نیروهای متخصص و به ویژه فریدونکناری های مهاجر دارای پست مدیریتی برخوردار است که متاسفانه شرایط خدمت در دیار خودشان برایشان فراهم نشده است.


اکنون در فریدونکنار مدیران غیر بومی در بسیاری از ادارات دولتی همچون: معاون فرماندار، رئیس تربیت بدنی، رئیس ثبت اسناد، رئیس آموزش و پرورش، رئیس دارائی، رئیس بانک ملی، مرکز بهداشت، رئیس دانشگاه پردیسان، رئیس تبلیغات اسلامی، رئیس شرکت گاز، رئیس آب و فاظلاب، رئیس سازمان تامین اجتماعی، رییس بانک مسکن، رئیس اداره پست، رئیس اداره جهاد کشاورزی، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و . . ..حضور دارند که با حفظ احترام و تشکر از زحماتشان، باید اذعان کرد که در این سمت ها مدیران بومی توانمندی وجود دارند که می توانند فریدونکنار را با شناخت کامل خود اداره کنند.

فرماندار جدید فریدونکنار باید به خوبی وارد معادلات اجرایی شهر شود و به عنوان نماینده عالی دولت تصمیم ساز باشد و در مسائل نظاره گر اقدامات دیگران نباشد.

بی تردید حل معضلات و مشکلات کشاورزان، کمربندی فریدونکنار و دیگر مشکلات شهری از مسائلی است که باید با ورود مستقیم فرماندار همراه باشد. حلقه ای که در گذشته متاسفانه مفقود بوده است.


توجه جدی به روستاها، معضل جدی و سرسام آور ترافیک به ویژه در ایام تعطیل و مناسبت ها، توسعه نیافتگی شهر در سایه پیشرفت شهرهای همجوار، بحث مهم اشتغال و بیکاری، توجه جدی به مشکلات بندر، مسئله شیوع فراوان اعتیاد، ساماندهی مراکز اقامتی و گردشگری، جذب سرمایه گذار برای توسعه شهر و... همه و همه مواردی است که یک فرماندار توانمند و ترجیحاً بومی را طلب می کند.

فرمانداری که فرزند فریدونکنار باشد، با درد مردم، مشکلات شهر و دغدغه های مردم آشنا باشد،در کوچه و پس کوچه های این شهر بزرگ شده باشد، فردی که سال ها دغدغه این شهر را داشته باشد، توانایی ساماندهی زمین های مسکن و شهرسازی که در دست مسکن و شهرسازی استان است را داشته باشد، ارتباطات قوی و آشنایی با مسئولین کشوری داشته باشد، با رسانه ها و اصحاب آن بیگانه نباشد و از رسانه ها و روابط عمومی به منظور ارتباط صحیح با مردم و گروه های مختلف استفاده نماید، با قوانین و مقررات و سلسله مراتب اداری آشنا باشد، از حمایت مردم و مسئولین شهر برخوردار باشد، امکان بسیج نیروهای خارج از شهر به خصوص فریدونکناری های مهاجر را برای مشارکت در توسعه شهر داشته باشد، دارای تجربه فعالیت در نهادهای حاکمیتی کشور باشد، بتواند به راحتی با گروه های مختلف سیاسی همچون اصلاح طلب ها و اصولگرایان کار کند و مقبولیت در بین همه گروها داشته و به جریان خاصی وابستگی نداشته باشد، امکان جذب منابع مالی جدید برای توسعه شهر از طریق ارتباط خوب با بخشی از بدنه دولت را داشته باشد، در دولت تدبیر و امید مقبولیت داشته باشد، حمایت بخش کثیری از شهروندان و اقبال آنان را برای همکاری با خود داشته باشد، بارقه های امید را در مردم برای وفاق و همدلی به منظور تغییر و پیشرفت ایجاد کند، افراد شاخص، تاثیر گذار و ریش سفیدان را به منظور مشارکت در فعالیت های اجتماعی شناسایی نموده و با آنها در تصمیم سازی و تصمیم گیری در مورد شهر همفکری نماید، امکان طرح موضوعات و فرصت های سرمایه گذاری به منظور توسعه شهر در سطوح بالای دولت را داشته باشد، متدین و پاکدست باشد، و ...همه و همه به نظر می رسد دلایل کافی بر این باشد که "فرماندار بومی" می تواند بهتر از "فرماندار غیر بومی" برای فریدونکنار مفید واقع شود.
و نکته آخر اینکه، در فریدونکنار نیروهای بومی شایسته کم نیستند و بهتر است از ظرفیت‌های منابع انسانی این شهرستان برای مدیریت استفاده شود و با توجه به اینكه فریدونکنار در برخی شاخص‌های توسعه‌ای از میانگین كشوری و استانی پایین است، از این رو، این شهرستان نیازمند فرمانداری بومی، آشنا به منطقه توانمند، شجاع و با رویكرد عمرانی است.

 
 

تبلیغات سایت شما

Tablighat

نسخه قدیم سایت کناری ها

Hamayesh kenariha

همایش راهکارهای توسعه فریدونکنار

Azadi

کانون ترجمه آزادی

Mehr Vida

موسسه ترجمه مهر ویدا

Farmandari

فرمانداری فریدونکنار

انتخابات برتر

Mostadal

موسسه حقوقی و داوری بین المللی مستدل

Gam clinic

گام کلینیک

Basir news

پایگاه اطلاع رسانی بصیر

Ro beshadi

پایگاه خبری رو به شادی

shahrdari

شهرداری فریدونکنار

بندر فریدونکنار

موسسه آموزش عالی پردیسان

Elizeh

مجتمع ساحلی الیزه

Mohammadi club

باشگاه ورزشی محمدی

khazar nama

سایت خزر نما

Kanoon riazi

کانون ریاضی فریدونکنار

كليه حقوق این سایت محفوظ و متعلق است به کانون فریدونکناری های مهاجر ©1392-1388
www.kenariha.com
info@kenariha.com - shakerin2003@yahoo.com
Парковая страница Imena.UA

Хотите купить домен?

Просто укажите доменное имя
другие домены

Доменное имя:

pillenfarm.com

зарегистрировано интернет-службой imena.ua по поручению и в интересах клиента. Посмотреть регистрационные данные: whois

registered by imena.ua Internet service on errand and in behalf of client. Look registrations information: whois

Как правильно подобрать домен?

How correctly to choose a domain?

Парковая страница Imena.UA

Хотите купить домен?

Просто укажите доменное имя
другие домены

Доменное имя:

pillenfarm.com

зарегистрировано интернет-службой imena.ua по поручению и в интересах клиента. Посмотреть регистрационные данные: whois

registered by imena.ua Internet service on errand and in behalf of client. Look registrations information: whois

Как правильно подобрать домен?

How correctly to choose a domain?