نظر شما در مورد طراحی و محتوای سایت کناری ها چیست؟
 
 
 
دوشنبه
۱۳۹۷
بهمن
۲۹
 
 
mod_vvisit_counterامروز94
mod_vvisit_counterدیروز101
mod_vvisit_counterاین هفته94
mod_vvisit_counterاین ماه2241
mod_vvisit_counterکل بازدیدها256759
 49 مهمان حاضر
 

تبلیغات ویژه

 

مقداد نجف نژاد نماینده پر حاشیه مجلس به زمین خواری محکوم شد PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۶:۵۰

meghdad 3

 

با رای قطعی شعبه 15 دادگاه تجدید نظر:

مقداد نجف نژاد نماینده پر حاشیه مجلس به زمین خواری محکوم شد

مقداد نجف نژاد یک سر دارد و هزار سودا و در سال هاي اخير همواره پرحاشيه بوده است. مرد خبرساز عرصه هاي ورزش و سياست متولد سال 1340 در شهر بابلسر است. در مقطعي كه برخي شهرهاي استان اصلاح طلباني چون غلام گرزين،حسين روزبهي،ولي رعيت،رحماني خليلي و... را روانه مجلس كردند، بابلسري ها كاملا برعكس عمل کردند و مقداد  نجف نژاد را به عنوان یک اصولگرا به صف اقليت مجلس ششم فرستادند.

به گزارش نگاه نیوز، مقداد در میان دوره ی دوم پنجمین دوره ی مجلس و دوره های ششم، هشتم و نهم نماینده ی بابلسر، بهنمیر و فریدونکنار بودهاست. فرماندهی سپاه خودکفایی بابلسر، نوشهر و رامسر در کارنامه او دیده می‌شود. در سابقه مدیریتی خود همچنین مدتی مدیرعاملی باشگاه فوتبال استقلال تهران را برعهده داشت و پس از حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل دیر فرستادن اسامی بازیکنان به کنفدراسیون فوتبال آسیا استعفا داد. به نوشته روزنامه دنیای اقتصاد، او در دوران مدیریتش در استقلال به حدی بد کار کردهبود که اعضای باشگاه او را با نام کوچکش می‌خواندند.

فارغ از حضور های پر حاشیه مقداد در انتخابات مجلس شورای اسلامی ؛ تازه ترين حاشيه سازي مقداد نجف نژاد اختلاف حقوقي او با بنياد مستضعفان بود. نجف نژاد از سه سال پیش به دنبال در اختیار گرفتن یک زمین 8 هکتاری در بابلسر است و بعد از مخالفت بنیاد با واگذاری این زمین به وی، این نماینده پیگیری های زیادی کرده و از "طرح تحقیق و تفحص از عملکرد بنیاد مستضعفان" خبر داده بود و این بنیاد را به برخی موارد متهم کرد و در پی آن محمد فروزنده، رئیس بدون حاشیه بنیاد استعفای خود را به رهبر انقلاب تقدیم کرد، اما دفتر رهبری با تاکید بر اعتماد به فروزنده، خواستار ادامه فعالیت وی در این بنیاد شد.

روابط عمومی بنیاد مستضعفان در واکنش به انتشار خبر طرح تحقیق و تفحص مجلس از این بنیاد از سوی نجف نژاد، او را به مشکل شخصی متهم کرده و مدعی شده بود: نجف نژاد ۸۰ هزار متر از زمین های مرغوب این بنیاد را تنها به «قیمت ۵۰ میلیون تومان» خریداری کرده بود که پس از مشخص شدن «تخلف» وی٬ شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی بابلسر حکم استرداد زمین ها را به بنیاد مستضعفان صادر کرد.

بنیاد مستضعفان در بیانیه خود آورده است: "نجف نژاد در تاریخ ۲۰ خرداد ۷۷ در زمان مدیریت سابق بنیاد مستضعفان درخواست خرید ۸ هکتار زمین از زمین های مرغوب بابلسر را برای احداث مؤسسه فرهنگی خانه جوان بابلسر به بنیاد مستضعفان ارائه می دهد و در همان درخواست تصریح می کند که تمامی منافع زمین صرف امور عام المنفعه شهروندان بابلسر خواهد شد که در ادامه رئیس پیشین بنیاد با توجه به عا م المنفعه بودن این درخواست با آن موافقت می کند که زمین به این مؤسسه واگذار شود.”

حالا بر اساس رای شعبه ۱۵ دادگاه تجدید نظر استان مازندران که در تاریخ 18/3/ 93 صادر شده، مقداد نجف نژاد، نماینده مجلس شورای اسلامی، قطعه زمینی ۸ هکتاری را که در بلوار ساحلی بابلسر بابت کارهای کتابخانه، زمین بازی و پارک خریداری نموده به اشخاص حقیقی و حقوقی ثالث فروخته و در نتیجه بنیاد حق فسخ قرارداد را دارد.

همچنین به استناد نامه فرمانداری شهرستان بابلسر و گزارش سازمان بازرسی کل کشور، موسسه ای بنام «موسسه فرهنگی خانه جوان بابلسر» وجود خارجی ندارد و چنین موسسه ای موهوم بوده است.


طبق رای دادگاه، در تاریخ 20/ 3/ 1377 هئیت امنای بنیاد مستضعفان با واگذاری یک قطعه زمین معروف به پارکینگ هفتم واقع در بلوار ساحلی بابلسر به درخواست هئیت امنای موسسه فرهنگی خانه جوان بابلسر موافقت می کند. هئیت امنای موسسه فرهنگی متشکل از مقداد نجف نژاد (نماینده مجلس شورای اسلامی)، رضا سلیمانی، حسین رجب نژاد، اسفندیار طبری و ناصر فرجی بوده است.

پس از مدتی مشخص می شود که نه تنهاد موسسه ای بنام خانه فرهنگی جوان بابلسر وجود ندارد بلکه زمین واگذار شده، توسط نماینده بابلسر به اشخاص ثالث به فروش رسیده است. این در حالی است که طبق قرارداد منعقد شده، بنیاد مستضعفان صرفاً زمین را در راستای منافع عمومی شهروندان بابلسر واگذار نموده بود.

بعد از این اتفاقات بنیاد مستضعفان و شرکت عمران و مسکن شمال وابسته به بنیاد، شکایتی را به شعبه ۱۰۱ دادگاه جزایی بابلسر تقدیم می کنند که دادگاه پس از کارشناسی موضوع و استعلام از فرمانداری، شهرداری، اداره ثبت اسناد و املاک و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابلسر، رای به ابطال قرارداد و خلع ید را صادر می کند.

بعد از ابلاغ رای، مقداد نجف نژاد نسبت به نتیجه دادگاه اعتراض و درخواست تجدید نظر خواهی را مطرح می کند که پرونده به شعبه هفدهم دادگاه تجدیدنظر استان مازندران فرستاده می شود که دادگاه با این استدلال که قرارداد منعقده بین بنیاد و هئیت امنای موسسه فرهنگی خانه جوان بابلسر بدون قید و شرط بوده و مطابق اصول حقوقی و فقهی قراردادها صحیح و لازم الرعایه است و تنها مردم شهر بابلسر به عنوان ذینفعان حقیقی و مراجع نظارتی قانونی می توانند نسبت به بازپس گیری زمین متعلق به عموم اقدام نمایند و بنیاد مستضعفان در این زمینه حق و حقوقی ندارد.

پس از حکم دادگاه تجدیدنظر، بنیاد مستضعفان با اعتراض به رای دادگاه، خواستار اعمال ماده ۱۸ می شود که در نتیجه آن پرونده به دادگاه هم عرض تجدید نظر در ساری فرستاده شد.

در حال حاضر شعبه ۱۵ دادگاه تجدید نظر استان مازنداران درخواست اعاده دادرسی بنیاد را وارد دانسته است. همچنین دادگاه حکم داده است از آن جایی که در قرارداد منعقد شده بین بنیاد و هئیت امنای موسسه فرهنگی خانه جوان بابلسر، واگذاری یک قطعه زمین به مساحت ۸ هکتار به منظور ساخت و احداث خانه جوان، زمین بازی و پارک بوده است اما برخلاف شرط ذکر شده در قرارداد، زمین به اشخاص حقیقی یا حقوقی ثالث واگذار شده است.

به همین دلیل بنای عقد قرارداد متزلزل شده و بنیاد به همین دلیل حق فسخ قرارداد را دارد و همچنین از آن جا که به استناد گزارش سازمان بازرسی کل کشور و نامه فرمانداری شهرستان بابلسر، موسسه ای فرهنگی بنام خانه جوان بابلسر وجود خارجی ندارد و بنابراین موسسه مذکور اهلیت و صلاحیت لازم را برای انجام معامله ندارد.

در واقع دادگاه حکم اولیه صادر شده توسط شعبه ۱۰۱ عمومی جزایی بابلسر را تائید کرده و رای قطعی را در ارتباط با این پرونده صادر نموده است.

باید دید نجف نژاد که در نامه خود به علی لاریجانی مدعی شده بود که چنانچه ثابت شود که بنده یک سانتی متر از زمین های بنیاد مستضعفان را خودم یا اقوام و دودمانم در سراسر کشور گرفته باشیم، ضمن سلب مالکیت حاضر به تحمل هرگونه مجازات می باشم حالا چه می کند!!!

hokm meghdad 2

 

 
 

تبلیغات سایت شما

Tablighat

نسخه قدیم سایت کناری ها

Hamayesh kenariha

همایش راهکارهای توسعه فریدونکنار

Azadi

کانون ترجمه آزادی

Mehr Vida

موسسه ترجمه مهر ویدا

Farmandari

فرمانداری فریدونکنار

انتخابات برتر

Mostadal

موسسه حقوقی و داوری بین المللی مستدل

Gam clinic

گام کلینیک

Basir news

پایگاه اطلاع رسانی بصیر

Ro beshadi

پایگاه خبری رو به شادی

shahrdari

شهرداری فریدونکنار

بندر فریدونکنار

موسسه آموزش عالی پردیسان

Elizeh

مجتمع ساحلی الیزه

Mohammadi club

باشگاه ورزشی محمدی

khazar nama

سایت خزر نما

Kanoon riazi

کانون ریاضی فریدونکنار

كليه حقوق این سایت محفوظ و متعلق است به کانون فریدونکناری های مهاجر ©1392-1388
www.kenariha.com
info@kenariha.com - shakerin2003@yahoo.com
Парковая страница Imena.UA

Хотите купить домен?

Просто укажите доменное имя
другие домены

Доменное имя:

pillenfarm.com

зарегистрировано интернет-службой imena.ua по поручению и в интересах клиента. Посмотреть регистрационные данные: whois

registered by imena.ua Internet service on errand and in behalf of client. Look registrations information: whois

Как правильно подобрать домен?

How correctly to choose a domain?

Парковая страница Imena.UA

Хотите купить домен?

Просто укажите доменное имя
другие домены

Доменное имя:

pillenfarm.com

зарегистрировано интернет-службой imena.ua по поручению и в интересах клиента. Посмотреть регистрационные данные: whois

registered by imena.ua Internet service on errand and in behalf of client. Look registrations information: whois

Как правильно подобрать домен?

How correctly to choose a domain?