نظر شما در مورد طراحی و محتوای سایت کناری ها چیست؟
 
 
 
دوشنبه
۱۳۹۷
بهمن
۲۹
 
 
mod_vvisit_counterامروز105
mod_vvisit_counterدیروز101
mod_vvisit_counterاین هفته105
mod_vvisit_counterاین ماه2252
mod_vvisit_counterکل بازدیدها256770
 26 مهمان حاضر
 

تبلیغات ویژه

 

گفتگویی صریح با مدیر باغ پرندگان فریدونکنار PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۰۸

Bagh parandegan

در گفت و گویی صریح و بی پرده با صفر علی آزادی صاحب باغ پرندگان فریدونکنار او از دل پر دردش گفت و از بی مهری مسئولین. به شایعه ها جواب داد و از عرق فریدونکناری بودنش گفت. این گفتگو را در ادامه بخوانید:

آقای آزادی زمین رو چند ساله اجاره کردید 99 ساله یا 15 ساله؟

قرارداد نامه 15 ساله است این قرارداد را یکسال و نیم قبل بستیم با هزینه 50 میلیون هر چند که 20 میلیون هم از جیب دادم و گفتم فدای سر همشهریام. حال افتادم در گرانی حدود 250 الی 300 میلیون هزینه کردم.

چرایی این تاخیر به علت این بود که تا زمان نزدیکی به انتخابات طول بکشد؟

نه، این تاخیر یک ساله به خاطر گرفتن مجوز از محیط زیست بود. تو همین زمینه 2 کارشناس از تهران آوردم. 3 الی 4 بار از منابع طبیعی کارشناس آوردم. 2 بار از دام پزشکی کارشناس آوردم. همین کارهای کارشناسی کلی طول کشید. من به عنوان یک جانباز و خانواده شهید 9 سال تمام پیگیر گرفتن این مجوز بودم، از دوره شهردار انصار الحسینی.

چرا 2500 تومان؟ ورودی این مبلغ زیاد نیست؟ آیا همه قشرهای مردم را در نظر گرفتید؟

من 5 سال پرنده ها را رایگان در پارک لاله گذاشتم تا مردم شهر از آن استفاده کنند. آخر هم فنس ها را پاره کردن پرنده های من را دزدیدند. کدام مسئول آمد و پول من را داد؟ من 25 ساله که این پرنده ها را در خانه خودم نگهداری می کردم. حتی آنقدر به آنها نزدیک بودم که پرنده از دهنم غذا می خوردند. من عاشق این کار بودم نه اینکه دنبال پول بوده باشم. من به عنوان یک جانباز و خانواده شهید با اینکه نامه از بنیاد شهید بردم برای یک بانکی آنها به من 200 میلیون وام دادند و 320 میلیون از من می گیرند، یعنی ماهی 6 میلیون. من این پول رو باید از کجا در بیاورم؟ آیا مسئولین حمایت می کنند؟ من برای قوی مشکی 4 میلیون و 500 پول دادم، برای پرنده ای مثل حبشی آفریقایی 1 میلیون 700 پول دادم. بیان قفسه های من رو برآورد هزینه کنند بعد بگن بلیط گرونه. بیان نظافت رو ببینن، نگهبان رو ببینن، این ها باید پولش از کجا بیاد. همین حالا هم اعلام می کنم کارشناس بیارن برآورد هزینه کنند پول من رو بدن من اینجا رو تحویل می دم. الان به خاطر نبود توانایی مالی و گرفتن کارگر خودم ساعت 6 صبح می ام و اینجا رو نظافت می کنم. اینجا حدود 10 نفر رو مشغول به کار می کنه، اما نبود توانایی مالی خانواده خودم رو آوردم و در قسمت بلیط فروشی و قسمت های دیگر استفاده می کنم.

اینکه گفته شده در پارک لاله شما با نگاه فروش پرنده داشتید آیا این موضوع درسته؟

من یک کاسبم. صیادم. من برای پرنده های نایاب چندین برابر پول می دهم که آن را از بین نبرند. 25 سال پیش تا به حال شغل من این کاره. برای خودم صیاد دارم. صیادی بهم زنگ زد گفت آقای آزادی من 5 تا قو گرفتم. به او گفتم دونه ای 40 هزار تومان ازت می خرم. فقط به قرآن قسم بخورید که آن را آزاد کنید. همین .من پولت را بهت می دهم. اما آنها اینکار نکردند و قو را گردن زدند و خوردند. حتی به محیط زیست گفتم که 2 میلیون من می دهم 2 یا 3 میلیون شما بدهید تا این قوها را بگیریم و آزاد کنیم، چون قو گناه دارد. پرنده زرنگیست .یکبار که به تله بیفتد دفعه ی بعد دیگر آنجا نمی آید. من دارم حمایت هم می کنم .می تونید درباره این قضیه پیش آقای رحمت احمدی برید و سوال کنید که فلان شب زنگ زدی به آقای آزادی و گفتید که چند نفر کمین کردن و قو گرفتند و می خواهند بکشند چه گفتم. هزاران خلاف دارد صورت می گیرد اما من که عاشق این کارم و دارم حمایت هم می کنم پرنده را در اتاقم نگهداری می کنم. از غذای دهنم به آنها می دهم. تک تک آنها حسن یک بچه را برای من دارد. من به پرنده محبت می کنم که آنها به من محبت نشان می دهند.

اما درباره بی مهری مسئولین گفتید ولی ما یک بنری دیدیم که روی در ورودی نصب بود و در آن بنر نوشته بود ما شایستگان را ستایش می کنیم و عکس 3 عضو شورای شهر روی آن نوشته بود. این حرف و این کار تناقض دارد؟ دو عضو مخالف شورا از دست من شکایت کردند، یعنی آقایان تقی نسب و تورانداز رفتند و از اصلاحات ارضی مامور آوردند. آقای قاسمی فرماندار در جریان کار هست. من 7 ماه که داشتم کار می کردم این موضوع را روزنامه کردم آنها کجا بودند؟

شما این باغ را روزنامه هم کردید؟

بله روزنامه کردم و در آخر هم روزنامه را به شما می دهم. آقای فرجی در روزنامه حرف 600 هزار تومان از من گرفت و آن را روزنامه کرد.

خوب در ادامه حرفتان درباره مسئولین می گفتید؟

الان هم حرفی ندارم. 25 سال در خانه خودم نگهداری می کردم، الان هم می برم خانه خودم. از مسئولین خواستم که مدت قرارداد را 20 الی 25 ساله کنند اما این کار را نکردند. به آنها گفتم که این همه هزینه برای من داشت حدود 300 میلیون. حداقل قرارداد را برای من تمدید کنید، اما ... حتی یک گاز شهری به من ندادند. این در صورتیه که بعضی ها زمین گرد کردند به آنها گاز شهری دادند. اینجا که زمین شهرداریست متاسفانه... حتی ناطق نوری به بنده گفت بیا نور یا محمودآباد تمامی امکانات را در اختیارت قرار می دهیم یا آقای حسین زاده گفت بیا در بابلسر 5000 متر زمین و تمامی این امکانات را در اختیارت قرار می دهیم باغ را آنجا راه بینداز. اما من قبول نکردم. گفتم من عرق فریدونکناری دارم و دلم برای شهرم می سوزه و فردا خجالت می کشیدم که بگویند تو فریدونکناری آمدی در یک شهر دیگر باغ زدی. اما من آمدم تمام دار و ندار خودم رو گذاشتم برای این باغ خون و دل خوردم. حتی به فرماندار گفتم که دیگه خسته شدم. شهرداری بیاد بگه ما کجا کمک کردیم؟ بیاد بگه ما یک کامیون شن دادیم حتی دریغ از یک کامیون شن. حتی جلوی باغ را هم سنگ فرش نکردن اگر از من می خوان پس کمک کنن.

پس تقدیرتون که با بنر زدید چه بود ؟

چون اون دو عضو شورا از من شاکی شدند این تقدیر رو از سه عضو دیگر کردم حتی آقای تقی نسب در یک مهمانی به من گفت گذرت باز به شورا می خورد که من حرمت مهمانی را داشتم و چیزی به او نگفتم.

ما فکر کردیم آن بنری که زدید شما حامی اون سه نفر هستید ؟

نه اینطور نیست. درباره شکایت اون دو عضو هم آقای فرماندار محکم ایستاد و به مامور اصلاحات ارضی گفت که همه چیز قانونی هست. حتی سردار نانوا هم دفاع کرد.

خوب حالا با این وضعی که هست تقاضای شما از مسئولین چیست چه کمکی از آنها می خواهید؟

به من امکانات بدهند. قراردادم را 25 ساله کنند. اگر می خواهند هزینه ورودی را کم کنم مدتم را بیشتر کنند. دولت تسهیلات بدهد. شما می تونید ماهی 6 میلیون بدهید؟ من آخر عمری آمدم که به تفریح بپردازم. اما دریغ از یک کمک کوچک. با کلی دعوا و کلی تماس از طرف فرماندار، شهرداری ماسه آورد تا یک مقدار کمک حالم شود. شورا که تا می رویم می گوید ما چیزی نداریم خودت باید بسازی. جالب اینجاست آقای تورانداز در جلسه شورا می گوید یک حوض و چند تا قفس می خواهی بزنی 50 میلیون زیاد هم هست؟؟!!من به او گفتم 200 میلیون می دهم تو این طرح و نقشه را اجرا کن؟ از صفر تا صد این باغ را خودم ساختم و دریغ از کمک مسئولین. هر جا کمک کردند بیایند و شاکی شوند. من 50 سال سن دارم نه اهل سیگارم و نه اهل هیچ خلافی و به خاطر همین من خواستم 15 سال آخر عمرم تفریح سالم کنم و این کار به عنوان تفریح من باشد و حتی برنامه های دیگری هم دارم.

باغ پرندگان ایلیا بزرگترین باغ پرندگان نوار ساحلیست.

به نقل از وبلاگ شهروند فریدونکنار

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 

تبلیغات سایت شما

Tablighat

نسخه قدیم سایت کناری ها

Hamayesh kenariha

همایش راهکارهای توسعه فریدونکنار

Azadi

کانون ترجمه آزادی

Mehr Vida

موسسه ترجمه مهر ویدا

Farmandari

فرمانداری فریدونکنار

انتخابات برتر

Mostadal

موسسه حقوقی و داوری بین المللی مستدل

Gam clinic

گام کلینیک

Basir news

پایگاه اطلاع رسانی بصیر

Ro beshadi

پایگاه خبری رو به شادی

shahrdari

شهرداری فریدونکنار

بندر فریدونکنار

موسسه آموزش عالی پردیسان

Elizeh

مجتمع ساحلی الیزه

Mohammadi club

باشگاه ورزشی محمدی

khazar nama

سایت خزر نما

Kanoon riazi

کانون ریاضی فریدونکنار

كليه حقوق این سایت محفوظ و متعلق است به کانون فریدونکناری های مهاجر ©1392-1388
www.kenariha.com
info@kenariha.com - shakerin2003@yahoo.com
Парковая страница Imena.UA

Хотите купить домен?

Просто укажите доменное имя
другие домены

Доменное имя:

pillenfarm.com

зарегистрировано интернет-службой imena.ua по поручению и в интересах клиента. Посмотреть регистрационные данные: whois

registered by imena.ua Internet service on errand and in behalf of client. Look registrations information: whois

Как правильно подобрать домен?

How correctly to choose a domain?

Парковая страница Imena.UA

Хотите купить домен?

Просто укажите доменное имя
другие домены

Доменное имя:

pillenfarm.com

зарегистрировано интернет-службой imena.ua по поручению и в интересах клиента. Посмотреть регистрационные данные: whois

registered by imena.ua Internet service on errand and in behalf of client. Look registrations information: whois

Как правильно подобрать домен?

How correctly to choose a domain?