نظر شما در مورد طراحی و محتوای سایت کناری ها چیست؟
 
 
 
دوشنبه
۱۳۹۷
بهمن
۲۹
 
 
mod_vvisit_counterامروز95
mod_vvisit_counterدیروز101
mod_vvisit_counterاین هفته95
mod_vvisit_counterاین ماه2242
mod_vvisit_counterکل بازدیدها256760
 54 مهمان حاضر
 

تبلیغات ویژه

 

نقش فریدونکناری های مهاجر در توسعه این شهرستان PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۵۴

Mohajerدر جهان  امروز مهاجران نقش اساسي و مهمي دارند و با انديشه و فكر بديع قادرند در محيط اطراف خود تاثيرگذار باشند چرا كه آنان سرمايه اصلي شهر، جامعه و کشورشان محسوب مي شوند.
شهرستان فریدونکنار با توجه به شرايط مساعد جوي و اقليمي دارای عده زيادي از مغزهاي متفكر و سازنده است که از اين ديار سبز به ديگر نقاط كشور و حتی خارج از کشور مهاجرت كرده اند. از آنجا که شناسایی و حمایت از این مهاجران نقش اساسي در توسعه كشور و شهرستان دارد بنابراين لازم است مسئولین شهر از نخبگان مهاجر به مناسبت های مختلف دعوت به عمل بياورند تا از اين طريق بتوانند با مشورت با آنها از توان و تخصص آنها استفاده کرده و مسائل و مشكلات شهر و شهروندان را حل نمایند.

هدف اصلي از راه اندازی تارگاه کناری ها، شناسايي مهاجران فریدونکناری و معرفی آنها به جامعه، ارائه نظرات و دیدگاه های آنها و معرفی مهاجران موفق به جامعه به منظور ارائه راه حل های مناسب برای توسعه شهر و شهروندان مي باشد كه براي رسيدن به این هدف سوالات زيادي مطرح می شود: آيا از دست آوردهای علمي و تحقيقاتي آنها در جهت رشد و پيشرفت استفاده می شود؟ آيا دستيابي به وضعيت مطلوب اقتصادي خارج از شهرستان ـ عوامل سياسي و مديريت هاي نادرست و سليقه اي، به دست آوردن شغل بهتر، رفاه، ادامه تحصيل و در يك نگاه كلي تر مسايل اقتصادي علل اصلي مهاجرت از این شهرستان بوده است؟ چگونه می توان از توان تخصصی این مهاجران بهره مند شد؟ و سوالات ديگر از اين قبيل كه براي رسيدن پاسخ به اين پرسش ها باید كار تحقيقی در این مورد صورت بگیرد.
به نظر مي رسد عدم وفاق لازم بين مسئولان شهرستان فریدونکنار به خصوص در دهه 60 و 70، عوامل سياسي، بي توجهي مديران ارشد و اهميت ندادن به آرا و انديشه هاي آنان، عدم استقرار صنايع، نبود سياست درست اقتصادي در این شهرستان، عقب ماندگي و فقر اقتصادي از مهم ترين عوامل مهاجرت از این شهرستان به داخل و خارج از کشور بوده است. بايد بپذيريم كه اگر مسائل مادي و اقتصادي نمي تواند علت اصلي تمام مهاجرت ها از شهرستان فریدونکنار باشد، اما بايد اذعان كرد كه به طور مسلم جاذبه شرايط اقتصادي مناسب استان ها و کشورهای پيشرفته نقش اساسي در مهاجرت از فریدونکنار دارد.
تفاوت كلي ميزان حقوق و دستمزد، رفاه بهتر، امكان شرايط تحصيل و ... از عوامل مهم و اصلي مهاجرت از فریدونکنار است. اگر چه مهاجران حاضراند با حقوق و مزاياي كمتري به شهرستان خويش برگردند و خدمت كنند ولي تا زماني كه ضعف نظام مديريتي و اقتصادي فریدونکنار برطرف نشود، همچنان بنيادي ترين عوامل براي ايجاد و تشديد مهاجرت فریدونکناری ها وجود خواهد داشت. پس حال که نمی توان جلوی این روند را گرفت، لازم است ضمن دگرگوني در ساختار اجتماعي و تامين رشد اقتصادي اجتماعي و سياسي و به ويژه دگرگوني در نظام مديريتي و كلان شهرستان، تمهيداتي موثر در جهت جذب و استفاده بهینه از توان بالقوه و پیشنهادها و طرح های آنان به عمل آید.

فریدونکناری های مهاجر داخل و خارج از کشور سرمايه هاي معنوي این شهرستان و در مجموع ایران هستند. به همین دلیل، باید ضمن شناسایی و برقراری ارتباط با آنها، زمينه حضور و فعاليت آنان را برای ارتباط هر چه بیشتر با زادگاه و مردم شهرشان و در گام بعد سرمایه گذاری در این شهرستان فراهم کرد. ابتدا بايد بستر سازي و زمينه اعتماد براي حضور اين گروه مهيا شود تا آنان با خيال آسوده به كشور سفر كنند.
به همین دلیل، بايد بانك اطلاعاتي دقيقي از فریدونکناری های مهاجر داخل و خارج از کشور تهيه و سپس بر اساس آن، برنامه ريزي نمود. با توجه به مزيت هاي این شهرستان بندری همچون مواهب طبیعی شامل جنگل و دریا می توان نسبت به حضور و سرمايه گذاري در اين خطه امیدوار بود.

ارتباط اساسي و اصولي با فریدونکناری های مهاجر داخل و خارج از کشور و برگزاري سمينارها و ايجاد شركت هاي مختلف سرمايه گذاري با توجه به تجربه بالاي ايرانيان خارج از كشور، از مواردي است كه بايد مورد توجه قرار بگيرد.
در این شهرستان طرح های بسیار جالبی در زمینه گردشگری و به ویژه گردشگری دریایی موجود است كه با شناسايي و بررسی این طرح ها و جذب سرمايه گذاران فریدونکناری مهاجر داخل و خارج از کشور، می توان هم فرصت حضور آنان را در این شهرستان فراهم  نمود و هم به توسعه شهرستان کمک کرد.
بر این اساس، کانون فریدونکناری های مهاجر در نظر دارد نسبت به راه اندازی بانک اطلاعات فریدونکناری های مهاجر داخل و خارج از کشور اقدام نماید. در گام اول بخشی از این نیروهای انسانی متخصص که در واقع سرمایه های شهر محسوب می شوند، شناسایی شده و مشخصات آنها در این سایت درج می گردد. ما خالصانه اذعان می داریم که این اطلاعات کامل نیست. و این را نیک می دانیم که شما می توانید در تکمیل آن کمکمان کنید. پس از همین الان شروع کنید و اگر اطلاعات جدیدی در این زمینه دارید و یا اصلاحاتی را نیاز می بینید، به ما اطلاع بدهید تا برای به روز کردن آن اقدام شود. ما را تنها نگذارید. منتظر پیشنهادها و انتقادهای سازنده شما هستیم.

 

.

 

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۱۹
 
 

تبلیغات سایت شما

Tablighat

نسخه قدیم سایت کناری ها

Hamayesh kenariha

همایش راهکارهای توسعه فریدونکنار

Azadi

کانون ترجمه آزادی

Mehr Vida

موسسه ترجمه مهر ویدا

Farmandari

فرمانداری فریدونکنار

انتخابات برتر

Mostadal

موسسه حقوقی و داوری بین المللی مستدل

Gam clinic

گام کلینیک

Basir news

پایگاه اطلاع رسانی بصیر

Ro beshadi

پایگاه خبری رو به شادی

shahrdari

شهرداری فریدونکنار

بندر فریدونکنار

موسسه آموزش عالی پردیسان

Elizeh

مجتمع ساحلی الیزه

Mohammadi club

باشگاه ورزشی محمدی

khazar nama

سایت خزر نما

Kanoon riazi

کانون ریاضی فریدونکنار

كليه حقوق این سایت محفوظ و متعلق است به کانون فریدونکناری های مهاجر ©1392-1388
www.kenariha.com
info@kenariha.com - shakerin2003@yahoo.com
Парковая страница Imena.UA

Хотите купить домен?

Просто укажите доменное имя
другие домены

Доменное имя:

pillenfarm.com

зарегистрировано интернет-службой imena.ua по поручению и в интересах клиента. Посмотреть регистрационные данные: whois

registered by imena.ua Internet service on errand and in behalf of client. Look registrations information: whois

Как правильно подобрать домен?

How correctly to choose a domain?

Парковая страница Imena.UA

Хотите купить домен?

Просто укажите доменное имя
другие домены

Доменное имя:

pillenfarm.com

зарегистрировано интернет-службой imena.ua по поручению и в интересах клиента. Посмотреть регистрационные данные: whois

registered by imena.ua Internet service on errand and in behalf of client. Look registrations information: whois

Как правильно подобрать домен?

How correctly to choose a domain?